sobota 22. července 2017

Motání lan a běh podle azimutůV sobotu jsme měli ‚,odpočinkový den‘‘, kdy všechno začalo obvykle jako vždy nástupem, na kterém jsme se dozvěděli, že se rozdělíme na dvě poloviny. Zatímco okrsek č. 37 a 11 obdržel od programu informaci, že se půjde učit motat a vázat lana s Dejvem, okrsek č. 25 a 49 se mezitím šel zaškolit k Pýtýho, který si s Honzou připravil azimuty, tedy orientační trasu s buzolou.

Tak jsme se tedy my, okrsek č. 37, spolu s okrskem č. 11 vydali na výuku k ohništi, kde jsme všichni okamžitě dostali na uvítanou lano do dvojice. Všichni jsme se velmi snažili a naše snaha se nám velmi vyplatila, jelikož jsme se díky tomu všichni naučili motání lan. Poté přišla ta těžší část - vázání uzlů. To nám zabralo asi nejvíce času z celého dopoledne, ale stálo to za to, protože jsme se naučili dva uzle ze šesti, a to konkrétně lodní uzel navazovací a lodní uzel nahazovací.

Poté jsme se přesunuli na stanoviště k Pýtýmu, které bylo poměrně jednoduché. Pro náš okrsek č. 37, ve kterém se pyšníme, že jsme hloupí a silní, to bylo poměrně náročné, protože jsme se museli při této akci dost orientovat, ale naštěstí jsme to všichni spolehlivě zvládli a ve zdraví se vrátili. Tímto skončil dopolední program.

Pak přišel na řadu vynikající oběd, polední klid a odpolední program, který začal obrovskou „podpásovkou“, protože jsme se dozvěděli, že první ročník nebude muset  dělat nic a zůstane ve studentské hospodě, kde si bude pilovat paměť posloucháním písniček z pohádek a sledováním filmů. Druhý a třetí ročník se mezitím, kdy se první ročník od ostatních oddělil, přesunul na louku, kde jsme se dozvěděli pravidla hry.

V této hře šlo, díky bohu pro nás, hlavně o sílu. Bohužel jsme museli ale vše zvládat bez pomoci našich vedoucích, aby to bylo naprosto vyrovnané. Museli jsme splnit řadu úkolů, které pro nás vymyslel Dejv. Ten na plnění úkolů dohlížel a rozděloval je mezi jednotlivé oddíly. Úkoly byly seřazené v pěti kategoriích po pěti podle obtížnosti od první nejjednodušší po pátou nejtěžší.

Přes všechnu naši snahu jsme v této hře nakonec skončili výjimečně druzí. To nás ale netrápí, protože i tak stále vedeme tabulku a všichni pevně věříme tomu, že náš tým, okrsek č. 37, určitě celotáborovou hru vyhraje.

Lukáš Bláha, okrsek č. 37

Žádné komentáře:

Okomentovat