úterý 18. července 2017

První vyučování a případDnes se v centru Londýna na policejní akademii uskutečnila první vyučovací hodina. Nejznámější detektiv Sherlock Holmes a jeho nejvěrnější spolupracovník  Dr. Watson se pokusili ukázat nám studentům, jak odlít stopu.

Abychom mohli odlít stopu museli jsme si dojít do potoka pro bahno a namíchat si sádru. Sherlock si pořídil speciální oblek,  aby se nezašpinil, ale moc mu to nepomohlo. Ruce měl celé od bláta. Dopadlo to docela dobře, ale stopa se zlomila a tak měl po důkazu! My, stážisté 1.-3. ročníku, jsme se pokusili odlít obtisk své ruky a dopadlo to lépe než stopa Sherlockova a Dr. Watsona. To nás samozřejmě velmi potěšilo. Následovala výuka, jak se orientovat v terénu podle buzoly.

K obědu jsme měli zeleninovou polévku a pečené kuře s bramborem. Po obědě jsme si schrupli při poledním klidu a po odpočinku jsme se dozvěděli, že nám někdo ukradl čtyři koňské povozy. Sherlock okamžitě poprosil o pomoc nás stážisty a za pomoc nám slíbil odměnu. Nejdříve nám ale s  Dr.Watsonem zadal test o Londýně. To nám mělo pomoci při hledání první indicie.

Teď se nám vyplatila předchozí výuka o buzole. Měli jsme se totiž okamžitě vydat po stopách zlodějů s povozy. Když jsme postupovali po stopách, potkali jsme cestou šerifa Erla,  kterému zloději ukradli ze zbrojnice všechny zbraně. Erl nám nechal naštěstí dopis, ve kterém stálo, kde máme zbraně hledat. Našli jsme je, ale až po dlouhé době. Dostali jsme další indicii,  která nás dovedla do cirkusu. V cirkusu byli jenom sloni, kteří měli žízeň. Museli jsme se proto vrátit do Londýna pro ešusy. V nich jsme přinesli slonům vodu, dali jim napít a pak jsme pokračovali dál v cestě. Došli jsme k jezeru, u kterého jsme potkali vodního mistra Daziho. Ve vodě plavaly flašky, ve kterých byla další indicie. To nás dovedlo až ke kováři, u kterého jsme našli naše povozy (pneumatiky). S povozy jsme dojeli do Londýna a tam nám Sherlock poděkoval a dal nám slíbenou odměnu.

K večeři jsme měli mašličky s mákem. Po večeři byla už jen večerka, protože jsme s povozy doběhli velmi pozdě. Šli jsme spát, jelikož jsme byli unavení.

Dany Slánská a Amča Kučerová, okrsek č. 25 a 49

Žádné komentáře:

Okomentovat